Митрополит Олександр (Драбинко) (ol_drabinko) wrote,
Митрополит Олександр (Драбинко)
ol_drabinko

У головному соборі Брюселю піднесли молитви за жертв Голодомору 32-33 років

У головному соборі Брюселю піднесли молитви за жертв Голодомору 32-33 років. Зібралися для молитви у брюссельському кафедральному соборі святих Михаїла та Гудули. Щороку у ці дні тут вшановують жертв страшного геноциду.

Організували захід спільно дипломатичні установи України у Брюсселі, а саме посольство України у Бельгії, Місія України при ЄС, Місія України при НАТО, а також парафія св.кн. Володимира УКГЦ. Спільний біль за спочилими співвітчизниками зібрав представників різних конфесій. Кожен мав можливість звернутись до присутніх з промовою. Від УПЦ (КП) був присутнім архієп. Євстратій (Зоря), від УАПЦ (о) архієп. Ігор Ісіченко. Мав слово також Борис (Гудзяк) – єпископ Паризької єпархії УГКЦ, який окормлює парафії у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюкс.


Місцеву латинську церкву представляв єпископ Ерік (Вайнкайнест). Посол України у Бельгії Микола Точицький, звертаючись до присутніх, нагадав про спочилого митр. Володимира (Сабодана), який за життя доклав зусиль для гідного увіковічення пам’яті жертв Голодомору. Добра пам'ять про архіпастиря жива не лише в Україні, а й далеко за її межами. І важливо, щоб розпочата митрополитом справа продовжувалась, а його вміння об’єднувати довкола себе людей допомагало у добрій справі.

Від Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира було надіслано звернення до присутніх його духівника митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександа. Звернення зачитав о. Олег Зимак, клірик УГКЦ. Підсумовуючи сказане усіма ієрархами, пан Посол наголосив, що на подібних жалобних заходах немає місця розділенням, українці мають об’єднатися заради молитви та майбутнього миру. При цьому кожний в праві залишатися собою.

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments