Митрополит Олександр (Драбинко) (ol_drabinko) wrote,
Митрополит Олександр (Драбинко)
ol_drabinko

Вітання з Днем Незалежності!

Цьогорічне святкування Дня Незалежності України є особливим. Четверть віку наша Держава йде самостійним шляхом розвитку.

Сучасні українці можуть бути щасливими, адже вони мають те, про що мріяли наші предки – Суверенну Україну. На плечі громадян лягла і велика відповідальність. В першу чергу – відповідальність за майбутнє наших дітей, молодого покоління, яке народилося вже у незалежній країні. Саме від нас сьогоднішніх залежить їхнє майбуття.

25 років в масштабах світової історії – проміжок невеликий. В той же час, за 25 літ української Незалежності народ пережив багато радості та горя, підйомів та гірких падінь.


Всі ми зі сльозами на очах спостерігали за відродженням духовності. Всі ми раділи тому, що відкриваються нові храми, духовно формується не тільки нова генерація суспільства, а і сучасна українська ментальність.

В той же час ми знаємо гіркоту поразки. Із сумом згадуємо тих, кого розстріляли в лютому місяці 2014 року на Майдані у Києві. Серце нашої Держави стало полем бою, на якому полягли сини України. Трагічні події у Києві стали початком жахіть на Сході. Там – війна. Там – гинуть люди.
Але ціну радості та миру знає лише той, хто відчував відчай від поразки.

Саме на наші плечі випала важка доля жити в час перемін. Віримо, що Всевишній не залишить нас у скрутній годині. Бо саме до мільйонів стражденних сердець звертається Спаситель зі словами: «Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф. 11:28).

Тож прийдемо і припадемо до Христа у молитві. Щиро закликаю кожного помолитися за своїх ближніх. Помолімося всі, і в молитві - станемо єдині.

Подячна молитва за Україну в День Незалежності

Всемилостивий Боже й усіляких благ Подателю, що предивним Своїм промислом всім світом опікуєшся! Ти з незбагненної Твоєї любові до людини послав Сина Свого Єдинородного в світ, щоб віднайти ягня гинуче і повернути вінець Твого творіння до Своїх батьківських обіймів!

За всі ці блага, які знаємо, й про які не знаємо, хвалу й подяку завжди Тобі підносимо через обраного Отрока Твого – Господа нашого Ісуса Христа, Спаса й Визволителя,… що освячує нас в Духові Святому й повертає до втраченої Небесної Вітчизни! І нині, Небесний Отче, складаємо Тобі палку подяку за земну Батьківщину нашу Україну, за всі Твої щедрі дари, які Ти нам щоденно подаєш із невимовної Твоєї милості та людинолюбства безодні!

Найперше дякуємо, що не залишив Ти отців наших в темряві ідолослужіння, але стараннями князя Володимира та княгині Ольги просвітив серця й уми наші світлом вічної Істини Твоєї, і через це великий сонм угодників Твоїх воздвигнув у землях наших, які й сьогодні перед Престолом Твоїм високим безперестанно моляться за всіх нас.

Прийми й нашу молитву, Боже, за державу нашу Україну та Церкву Твою Святу. Збережи народ у мирі непорушному та добробуті, відповідальності та любові до ближнього. Всели в серця можновладців страх перед Тобою, розсудливість і щире опікування народом, військо охорони, хворих зціли, бідним подай, немічних та вдів підтримай, бездомних на сиріт прихисти, дітей навчи, юнацтво настанови, шлюби зміцни, заблукалих поверни, подорожуючим спів-подорожуй, полонених визволи, печальних утіш, пастирям дай святу ревність, всім нам покаяння та усвідомлення власних гріхів даруй, щоби, очистившись від власних провин, стали істинним Твоїм народом та спадкоємцями Твого Небесного Царства.

Також пом’яни всіх, хто в надії на воскресіння на життя вічне упокоївся: благочестивих ієрархів, князів та княгинь, всіх оборонців боголюбивого народу нашого, воїнів, що життя своє за ближніх поклали, та всіх від віку спочилих християн; подай їм прощення гріхів та всели в оселях Твоїх із праведними.Не зневажай і надалі благань наших, Всеблагий Отче, подаючи все необхідне для душ і тіл наших.

Оточи народ наш небесними своїми ангелами, щоб захищати й наставляти кожного на всяке добре діло, і підносити молитви наші до Наднебесного Престолу Твого, щоби і це моління за країну нашу знайшло благовоління перед Тобою – Єдиним, Істинним і Предвічним Богом, Якому завжди славу, честь, благоговіння, похвалу й подяку возсилаємо, із Єдинородним Твоїм Сином, і з Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом, нині і присно, і на віки віків. Амінь.

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments