Митрополит Олександр (Драбинко) (ol_drabinko) wrote,
Митрополит Олександр (Драбинко)
ol_drabinko

За що насправді має нести відповідальність Новинський?

Важко передбачити, чим завершиться «справа Януковича-Новинського». Точніше, з Януковичем усе зрозуміло. До України він уже ніколи не повернеться. Адже навіть верхи на російському танку його тут уже ніхто не сприйме. Серед проросійських сепаратистів на Донбасі його сприймають як зрадника та утікача, а у свідомості більшості українців він так і залишиться кремезним чоловіком, який панічно боявся свого низькорослого російського колегу й похапцем «здав» проект євроінтеграції.

А як щодо Вадима Новинського? 3 листопада Генеральна прокуратура звернулася до Верховної Ради з поданням про згоду на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності. Суспільство сприйняло це як сигнал про завершення «доби безкарності». Але не поспішатимемо з висновками. Звісно, чинний Президент – людина з неабиякою силою волі. Саме вона допомогла Петру Порошенку стати Главою держави. І саме вона так потрібна йому сьогодні, коли він намагається реформувати систему державного управління, політично та психологічно виштовхуючи Україну в Європу.

Кримінальна відпововідальність для олігарха? Скажімо відверто, це було би великою політичною сенсацією. Ба більше, стало б символічним актом десакралізації олігархії та докорінно змінило би всю структуру впливів усередині українського суспільства!

«Як би не розвивалася далі ситуація, і як би не хотілося моїм недругам, у будь-якому випадку я залишуся в Україні й нікуди виїжджати не збираюся, навіть у разі необґрунтованого переслідування». Що ж, така позиція народного депутата та бізнесмена варта поваги. Він поводить себе по-чоловічому, гідно, не намагаючись сховатися від правосуддя. Однак, варто також розуміти причини олімпійського спокою Вадима Владиславовича. Він абсолютно впевнений, що уникне арешту та інших неприємностей, бо, як і решта вітчизняних олігархів знає, що в пострадянському суспільстві актуальна єврейська мудрість: «якщо проблему можна вирішити за гроші, це не проблема – це витрати».

Щиро кажучи, досить дивно, що держава наразі знайшла лише одну підставу для притягнення до кримінальної відповідальності одіозного олігарха – його участь у незаконному тискові на спочилого Предстоятеля УПЦ. «Аль Капоне посадили за несплату податків», – коментують подію активісти соціальних мереж. Без коментарів. Я не впевнений, що паралель між Новинським та Аль Капоне цілком коректна. Я не працюю в Генеральній прокуратурі чи Службі безпеки України, аби виносити компетентні судження про те, чи мають методи ведення бізнесу Вадимом Владиславовичем кримінальний характер. Кожному своє. Церковний ієрарх має дбати про церковні справи. А працівники прокуратури та СБУ – про безпеку держави та невідворотність покарання у випадку, коли порушено закон.

Утім, певну логіку в цьому я бачу. «Нехай не втручається в церковні справи, бо лишиться без штанів», – переказав якось свою пересторогу Новинському геронта Григорій із монастиря Дохіар, що на Святій горі Афон. Можливо, вчинок Новинського стосовно Митрополита Володимира і не є найбільшим порушенням закону в житті олігарха. Але те, цей вчинок – один з найганебніших – поза сумнівом. Мені невідомі методи, якими Новинський будував свою бізнес-імперію. Підозрюю, що не надто чесними. Але достеменно мені відомо про нього одне – він дійсно грав ключову роль у злочинній спробі Януковича усунути від керівництва УПЦ спочилого Митрополита Володимира.

Останнім часом мало не щодня знайомі діляться зі мною посиланнями на свіжі статті, де в стилі радянського агітпропу розмальовані «злочини Драбинка». Драбинко, мовляв, брав участь у викрадені черниць (до речі: справа черниць закрита, а винні в тому, що сталося, навіть встигли відбути покарання). У Драбинка, мовляв, мало не кримінальне походження майна (до слова: майже все, що я сьогодні маю, я отримав з волі спочилого Митрополита Володимира. Розумію, можливо, на чиюсь думку, я не заслужив такої щедрості спочилого. Але Блаженніший думав інакше! «Життя довге, старайся користатися усім з користю для себе та ближніх», – сказав мені Митрополит з цієї нагоди, і я намагаюся жити за цими словами).

Щоденні фейкові новини та підробні бігборди, безпідставні звинувачення в підготовці розколу в УПЦ – звісно, все це мені дошкуляє. Але не так, як на це сподівалися замовники чорного піару. Для мене абсолютно очевидно, хто оплачує рахунки його виробникам. І я ставлюся до цього без особливих емоцій, бо розумію, нащо це робиться. З мене хочуть зробити «хлопчика для биття». Звинуватити в усіх смертних гріхах. Залякати на моєму прикладі всіх, хто може виступити на захист канонічних прав Української Церкви на автокефальне буття та відновлення церковної єдності… А головне – зробити мені імідж скандальної людини, вірити словам якої не можна. Мовляв, цей Драбинко не лише проти депутата Новинського. Він постійно робить якісь заяви і навіть закупив зовнішню рекламу, агітуючи українців проти святкування Halloween...

Лишаю все це на совісті замовника й виконавців. Панове, ви добре потішилися з цього глуму? Так от: я вам це прощаю! Вважайте, що отримали від мене прощення за всі свої нешляхетні вчинки – як минулі, так і майбутні. Навіть ті, що ви тільки встигли замислити.

А тепер про те, що важче вибачити, бо це гріх не проти мене, а проти значно кращої від мене людини – спочилого в Бозі Митрополита Володимира. Не знаю, хто саме був ініціатором плану відсторонення від влади Митрополита Володимира. Можливо, це й не була ініціатива народного депутата Новинського. Припускаю, що колишній президент викликав Вадима Владиславовича до себе й у безапеляційній манері «поставив завдання»: змінити Митрополита Володимира на молодого єпископа, який би був корисний режиму під час передвиборної кампанії…

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments